שערוריית ההפלרה

פורסם בפייסבוק ב-28 בדצמבר 2011

אז מה יש לנו במי הברז שלנו? פלואוריד. מה זה פלואוריד? זהו כימיקל רעיל ביותר ומרכיב חשוב ברעל עכברים ובתרופות אנטי דיכאוניות כמו פרוזאק. זה גם פסולת תעשייתית. למה יש לנו פלואוריד במים? כי זה טוב לתאגיד של משפחת עופר. האם הצעת החוק למניעת הפלרה שיזם ח"כ והבה עברה חלילה היום בקריאה טרומית למען בריאות הציבור? חלילה. למה? ככה. הנה הודעה לעיתונות שהוציא ח"כ והבה היום (לא ראיתי על זה עדיין פרסום בתקשורת, לא אתפלא אם לא יהיה):
~~~
ח"כ והבה מזהיר את משרד הבריאות:
"פרשיית ההפלרה עוד תתפוצץ לכם בפנים"

אחרי פרשיות שתלי הסיליקון ותרופת האלטרוקסין שהתגלו לאחרונה והביאו למבוכה רבה בקרב האמונים על בריאות הציבור, נרשמת לזכותו של משרד הבריאות הטעייה נוספת שמשרד הבריאות עדיין מתקשה להודות בה, בדמות הפלרת מי השתייה. 
הצעת החוק שיזם ח"כ מגלי והבה לביטול חובת הפלרת מי השתייה, עליה חתומים 57 חברי כנסת מכל הסיעות, נדחתה היום במליאת הכנסת ברוב של 44 חברי כנסת מסיעות הקואליציה, לעומת 20 תומכים. בין המתנגדים להצעה, נמצאו 15 חברי כנסת שהיו מהמציעים שלה, אולם הצביעו נגד העברתה בקריאה טרומית בשל מחויבותם למשמעת קואליציונית.
לאחר שהציג ח"כ מגלי והבה את הצעת החוק, הקובעת לבטל את החובה שקבע משרד הבריאות להוסיף פלואוריד או חומצה פלואורופיליצית למי השתייה, הקריא סגן שר הבריאות יעקב ליצמן את המסמך שנערך על ידי פקידי משרדו, אשר טוענים כי ההפלרה היא השיטה היעילה והבטוחה ביותר למניעת עששת.
בתגובה, תקף ח"כ והבה את סגן השר על תשובתו וטען שאסור לו להטעות את הציבור, פעם נוספת, ולחייב אותו לצרוך פסולת תעשייתית בדמות חומצה רעילה המכילה מתכות וחומרים רדיואקטיביים אחרים. "אני לא רופא, אבל אין צורך בשש שנות לימוד כדי להבין שאתה משקה את הציבור במים רעילים. כמי שנלחם לטובת הכנסת בריאות השן לסל הבריאות, אני מתפלא כי דווקא אתה פועל בניגוד להמלצות ועדת המומחים שהוקמה בשנת 2007 והמליצה על ביטול חובת ההפלרה. אני לא מבין איך אתה ופקידיך לוקחים על עצמכם אחריות שכזו ומתעקשים להרוג אותנו באמצעות צריכת חומר רעיל שיעילותו מוטלת בספק, כדי להציל לנו את השיניים". לדבריו של ח"כ מגלי והבה, כל מדינות העולם, לרבות ארה"ב ומדינות אירופה, למעט אירלנד, ביטלו את חובת ההפלרה המלאכותית של מי השתייה ורק 400 מיליון איש מתוך 7 מיליארד אנשים מכל רחבי העולם עדיין צורכים מים מופלרים.
"המשמעת הקואליציונית הוכיחה היום פעם נוספת את זלזולה של הכנסת בערכי הדמוקרטיה ובבריאות הציבור, על סמך דעת מיעוט של פקידי משרד הבריאות הידועים ברשלנותם. פרשיות שתלי הסיליקון ותרופת האלטרוקסין, שם משרד הבריאות ידע ולא גילה והביא לפגיעה באוכלוסייה רבה מקרב הנשים וחולי בלוטת התריס, הן דוגמאות חיות הממחישות בדיוק את ההשלכות הקטלניות של מידע שמצוי בידי משרד הבריאות, אבל מוסתר משום מה מידיעת הציבור. כמי שאחראיים על בריאות הציבור, זה רק עניין של זמן עד שגם פרשיית הפלואוריד תתפוצץ לכם בפנים, ראו הוזהרתם", סיכם ח"כ מגלי והבה והוסיף כי אם אותם 15 ח"כים היו נאמנים לציבור ולדמוקרטיה ולא לקואליציה אליה הם שייכים, הצעת החוק הייתה עוברת ברוב של ח"כים.
~~~

מסמך המראה את תכולת התרכובת המוכנסת למים. שימו לב לכמות המתכות ששופעים לנו לגרון. המסמך הזה הוא של כיל אשר מכרה למדינ פלואוריד אולם בעקבות לחץ ציבורי הפיקה, ומאז ישראל מייבאת רעל למעננו, כלומר פלואוריד
מסמך המראה את תכולת התרכובת המוכנסת למים. שימו לב לכמות המתכות ששופעים לנו לגרון. המסמך הזה הוא של כיל אשר מכרה למדינ פלואוריד אולם בעקבות לחץ ציבורי הפיקה, ומאז ישראל מייבאת רעל למעננו, כלומר פלואוריד

סוף ציטוט. 
ושימו לב לכמות המתכות הכבדות שיש בחומצה.
עם זה אנחנו וילדינו מצחצחים שיניים.
רוצים לקרוא עוד על אחת השערוריות הגדולות ביותר שקורות כאן? אפשר להתחיל בקישור הזה: http://bit.ly/rRwoVF
מה נותר לעשות?
מ ה פ כ ה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *